Jarmark Bożonarodzeniowy Targ Węglowy Gdańsk
stat

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

data 1 - 23 grudnia 2018
miejsce Targ Węglowy
adres Gdańsk, Targ Węglowy
bilety
wstęp wolny
Patronat

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w nowej odsłonie. Wśród nowości jest specjalna strefa gastronomiczna i gdańska karuzela dostępna za 1 zł dla posiadaczy Karty Mieszkańca. A sylwester świętować będziemy bez fajerwerków, ale za to w czterech dzielnicach Gdańska. Odliczanie do nowego roku odbywać się będzie w rytm największego dzwonu carillonu. To będzie niezwykły sylwester.
więcej informacji wkrótce

Food Court - 1 grudnia - 13 stycznia

1 grudnia rozpocznie się tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 23 grudnia. W tym roku pojawiają się na nim nowe atrakcje. Będzie to przepiękna, dwupoziomowa Karuzela Gdańska, którą znamy już z Targu Rybnego. Teraz stanie na Targu Węglowym. Posiadacze Karty Mieszkańca za przejażdżkę karuzelą, zapłacą tylko 1 zł (w dniach 1-23 grudnia jedna osoba może na swoją kartę skorzystać wielokrotnie z tej oferty). Dodatkowo ta złotówka zostanie przekazana Fundacji Hospicyjnej.

Kolejna nowość to strefa gastronomiczna, czyli Food Court, zlokalizowana w centralnej części Targu Węglowego i działająca aż do 13 stycznia. Będziemy mogli tutaj smakować potrawy kuchni hiszpańskiej (churrosy), węgierskiej (kurtosze i langosze), alzackiej (podpłomyki) i polskiej (makowce, pierogi, paszteciki, barszcz i żurek). Będziemy mogli tez pić wielosmakowe herbaty, rozgrzewające czekolady i aromatycznego grzańca, serwowanego w kubkach kolekcjonerskich ceramicznych albo jednorazowych, wyprodukowanych specjalnie dla jarmarku (w komplecie z jarmarkową serwetką). W strefie gastronomicznej pojawią też nowe miejsca do konsumpcji - przestronne, zadaszone altany, wyposażone w meble i promienniki grzewcze.

Po raz pierwszy jarmark zawita na drugą stronę Wałów Jagiellońskich, bo stoiska z rękodziełem i rzemiosłem usytuowane będą również na dziedzińcu Forum Gdańsk.

Baśniowe orszaki i parady

W sobotę, 1 grudnia Jarmark zainauguruje Parada Elfów. I od tej chwili parady i orszaki towarzyszyć będą jarmarkowi we wszystkie dni powszednie. W pierwszym tygodniu zabawiać nas będą elfy, do których od 6 grudnia dołączy św. Mikołaj. W drugim tygodniu na Targ Węglowy zawita Orszak Królowej Śniegu, a w trzecim Orszak Kolędników (w baśniowe postaci wcielać się będą aktorzy Teatru Feta). Parady odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

W soboty i niedziele w Wielkiej Zbrojowni działać będą warsztaty artystyczne dla dzieci, prowadzone przez instruktorów z Gdańskiego Archipelagu Kultury (od 12.00 do 17.00, w programie między innymi tworzenie Mikołajów, skrzatów, aniołków, stroików i warsztaty przyśpiewek).

Pomaganie jest piękne!

Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest akcja charytatywna na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Pomaganie na Jarmarku jest proste: wystarczy wrzucić datek do skarbonki, korzystając z karuzeli lub odwiedzając stoisko Fundacji w Zbrojowni. Datki pozyskiwane też będą dzięki pracom uczniów nadesłanym na jarmarkowy konkurs plastyczny Anieli grają dla Hospicjum.


Pełny opis imprezy

Jarmark Bożonarodzeniowy

1 - 9 grudnia 2018, g. 13:00 - 19:00

Pruszcz Gdański,

Sopocki Jarmark Świąteczny 2018

21 grudnia 2018 - 1 stycznia 2019, g. 11:00 - 20:00

Sopot, Skwer Kuracyjny