Jarmark Gwiazdkowy Targ Węglowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Jarmark Gwiazdkowy Opinie (8)

23 lipca - 14 sierpnia 2022

Gdańsk
Jarmark Gwiazdkowy jest imprezą handlową i kulturalno-rozrywkową, organizowaną przed świętami Bożego Narodzenia na Targu Węglowym w Gdańsku. Na ok. 200 stoiskach handlowych oferowane są upominki, ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka i wigilijne smakołyki.

Części handlowej towarzyszą ponadto konkursy i atrakcje dla dzieci, m.in. spotkania ze św. Mikołajem, który przyjmuje skierowane do niego listy oraz pozuje do pamiątkowych fotografii.

Niepowtarzalny klimat zakupów przyciąga gdańszczan poszukujących mikołajkowych i gwiazdkowych prezentów.

Organizowana na Targu Węglowym w obrębie historycznego centrum Gdańska impreza, wpisała się trwale w świąteczny pejzaż miasta.

Światło tworzy klimat!

Jarmark Gwiazdkowy rozświetlą świąteczne iluminacje. W centralnym miejscu Targu Węglowego ustawione zostaną figury aniołów - dwie trzymetrowe rzeźby świetlne wykonane w technologii światła ledowego. Specjalną oprawę zyskają również zewnętrzne ściany pawilonu, poprzez zainstalowane wokół węże i figury świetlne. W oknach gwiazdkowego pawilonu pojawią się natomiast podświetlone przepiękne, bajkowe ilustracje w świątecznym klimacie. Dodatkowo świecącymi gwiazdami udekorowane zostaną wszystkie stoiska typu "Kamieniczki Gdańskie".

Niecodzienne atrakcje!

Spotkania ze św. Mikołajem
św. Mikołaj codziennie rozdawać będzie słodycze, składać świąteczne życzenia, przyjmować napisane do niego listy i pozować do pamiątkowych fotografii. Na pamiątkę niezwykłego z nim spotkania obdarowywać będzie również najmłodszych własnoręcznie podpisanym listem o treści: "Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały".

Rozjaśnij Hospicyjne Niebo
Akcja Charytatywna na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

Wikliniusz Gdański
Niezwykłych rozmiarów wiklinowy, rozświetlony dzwon.

Gwiazdkowe Radio Jarmarkowe
Kolędy i świąteczne piosenki emitowane na terenie Jarmarku.

Rozjaśnij Hospicyjne Niebo

Od 2004 roku z inicjatywy Międzynarodowych Targów Gdańskich podczas Jarmarku Gwiazdkowego prowadzona jest akcja charytatywna "Gorące serca w środku zimy". Zebrane fundusze przeznaczane są na potrzeby Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Paczka od Serca
Niezwykła kolekcja - wystawa paczek przeznaczonych na licytację, ofiarowanych przez znanych aktorów, sportowców, pisarzy i muzyków. Paczki zawierające przedmioty wiążące się z osobą ofiarodawcy, życzenia i autograf, eksponowane będą na wystawie w czasie Jarmarku gwiazdkowego. "Paczki od serca" licytowane będą na antenie Radia Gdańsk w dniach 7-18 grudnia.

Gwiazdy, Gwiazdki i Gwiazdeczki
Konkurs Plastyczny dla uczniów ze szkół województwa pomorskiego. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w "Niebiańskiej Galerii" na terenie Jarmarku. W tym roku nadesłana została rekordowa liczba prac - ponad 2.000 z blisko 200 szkół!!! Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Jarmarku gwiazdkowego - w sobotę 12 grudnia

Niebiańska Galeria
Stoisko Hospicjum - na którym wystawione zostaną wszystkie prace nadesłane na konkurs, otrzymane za nie datki wspomogą działalność Hospicjum.