stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jarmark Bożonarodzeniowy Opinie (23)

Od 18 listopada do 23 grudnia w historycznym centrum Gdańska znów będzie można poczuć wyjątkowy, świąteczny klimat. Unikatowa mieszanka smaków, zapachów, kolorów i dźwięków sprawi, że czas przygotowań do świąt upłynie nam w radosnej atmosferze.

sie 10-11

sobota - niedziela

Wstęp wolny

w każdą niedzielę (do 29.09), g. 9:00 - 15:00

Wstęp wolny
Wzorem ubiegłego roku do dyspozycji odwiedzających zostanie oddanych około 150 świątecznych stoisk zlokalizowanych na Targu Węglowym, ulicy Tkackiej oraz ulicy Bogusławskiego. Po długiej przerwie życiem zatętni Zbrojownia, gdzie planowana jest specjalna artystów, rękodzielników i twórców niepowtarzalnych produktów..

Zgodnie z wieloletnią tradycją oferta Jarmarku oparta będzie na produktach oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Nie zabraknie regionalnych artykułów spożywczych i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur. Pomysłów na gwiazdkowy prezent będzie można poszukać wśród niezliczonych rękodzieł, nietuzinkowych ozdób, pachnących łakoci.

Iluminacje świąteczne w Trójmieście

Jarmark co roku kusi zapachami orientalnych przypraw, rozgrzewających napojów i świątecznych pierników. Kilkanaście kuchni z całego świata będzie można spotkać w 50 domkach gastronomicznych. To przy nich najchętniej spotykają się rodzinnie, czy towarzysko gdańszczanie, ciesząc się wyjątkowym klimatem jednego z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. Przypominamy, że to właśnie nasz Jarmark stanął na podium konkursu "European Best Christmas Market 2020".Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko handel i kuchnia, to również różnorodny program artystyczny i animacyjny. Podobnie jak w 2021 roku zagoszczą na nim kolorowe parady, które tradycyjnie radują oczy odwiedzających. Zgodnie z hasłem tej edycji "Niech zagrają święta", nie zabraknie świątecznego koncertowania i wspólnego kolędowania. Jak zwykle największe emocje wśród najmłodszych wzbudza wizyta Świętego Mikołaja. Obiecujemy, że w tym roku będzie on odwiedzał Jarmark jeszcze częściej.

JARMARKOWE ATRAKCJE NON STOP

ANIELSKI MŁYN - patrz do góry na figury!
FABRYKA PREZENTÓW W DOMKU ŚW. MIKOŁAJA - kup oficjalne jarmarkowe gadżety na świąteczne prezenty
GADAJĄCA SKRZYNKA KATARZYNKA - wrzuć list do św. Mikołaja
BRAMA ADWENTOWA - podziwiaj Jarmark z góry
MAGICZNE SANIE MIKOŁAJA - wypróbuj symulator lotu
CHOINKA MŁODYCH GDAŃSZCZAN - poczuj nastrój Świąt
MAGICZNA KULA Z WIRUJĄCYM ŚNIEGIEM - pstryknij fotkę na pamiątkę, daj serce na Jarmarku, wesprzyj Fundację Hospicyjną. Zaprasza Grupa GPEC!
KARUZELA Z RUMAKAMI - zakręć się!
ŁOŚ LUCEK - posłuchaj - mówi ludzkim głosem!
ZAGAJNIK Z KAPLICZKĄ - zatrzymaj się na chwilę
JARMARKOWA SCENA - podziwiaj występy lub zrób świąteczną fotkę na tronie św. Mikołaja
WYSTAWA LAUREATÓW NAGRODY IM. KAZIMIERZA OSTROWSKIEGO / Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy , Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (10-31.12)

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE -
130 elementów iluminacji świetlnej, 60 różnych rodzajów
▪ 6 sprawdzone lokalizacje na terenie całego Gdańska
▪ 3 nowe miejsca - Zaspa, Wrzeszcz, Stare Miasto
▪ Nowe wątki tematyczne - gdańscy mieszczanie, bursztynowy przy Muzeum Bursztynu, lotniczy na d. Pasie Startowym Lotniska na Zaspie
▪ Kurtyna świetlna w Parku OliwskimPrzepiękna scenografia, energooszczędne iluminacje, strzeżona przez żołnierzy z Garnizonu Gdańskiego Brama Adwentowa czy ulubiony, opowiadający dowcipy Łoś Lucek sprawą, że zdjęcia wykonane podczas JB 2022 znów będą biły rekordy popularności w mediach społecznościowych.
Zapowiadając tegoroczny Jarmark, już teraz życzymy, aby w Waszych sercach radośnie zagrały święta!

Jarmark w Zbrojowni od 2 grudnia
Po przerwie, jarmark zawita ponownie w zabytkowych wnętrzach Wielkiej Zbrojowni ASP, gdzie został stworzony Artystyczny Zakątek. Będą tu mieli w czym wybierać wszyscy ceniący wartość i urodę artystycznego rękodzieła. Oferta będzie bardzo bogata, będzie można znaleźć unikatowe wyroby artystyczne i rękodzieło takie jak: drewniane szopki, kosmetyki naturalne, drewniane puzzle, ręcznie robione kartki świąteczne, drewniane modele, ręcznie robione latarenki i obrazy.
W "Świątecznej Pracowni" będą się odbywały - warsztaty kreatywne dla dzieci, podczas których będzie można przygotować ozdoby i stroiki świąteczne, a także prezenty od serca - własnoręcznie zdobione świece czy leśną biżuterię. Po pracowicie spędzonym czasie będzie można odpocząć układając puzzle czy rozgrywając partyjkę w gry planszowe. Najmłodszych zapraszamy na seanse filmowe w Treflikowym kinie, a także na spotkania i zabawy z Treflikiem.

Tu będzie można wymienić się książkami w świątecznym bookcrossingu.
Atrakcją Artystycznego Zakątku będzie też "Misiowa Brama" przygotowana we współpracy z firmą SMYK.

Najważniejsze informacje:
Stoiska dostępne dla zwiedzających:
niedziela - czwartek 12.00-20.00, piątek - sobota 12.00-21.00
Jarmark Bożonarodzeniowy - 18 listopada-23 grudnia
Targ Węglowy, ulica Bogusławskiego, ulica Tkacka, Dziedziniec Forum
Jarmark Bożonarodzeniowy w Zbrojowni - 2-23 grudnia