stat
PATRONAT

Jarmark Bożonarodzeniowy Opinie (43)

  • Kalendarz
    24 listopada - 23 grudnia 2023
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

Od 24 listopada do 23 grudnia trwać będzie jeden z najpiękniejszych bożonarodzeniowych jarmarków w Europie. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku ponownie wprowadzi odwiedzających w cudowny, przedświąteczny klimat, oferując moc atrakcji i pięknych upominków. Tegoroczna edycja Jarmarku odbędzie się pod hasłem Świętujemy w Gdańsku! Zapraszamy wszystkich miłośników świątecznej atmosfery!

Atmosfera ostatniego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku była tak magicznie świąteczna, że mocno zapadła w pamięć odwiedzającym. Skąd to wiemy? Potwierdzenie przyszło od ponad 48 tys. internautów, którzy oddali na nas głosy w plebiscycie European Best Christmas Markets 2023. Przyniosło to drugą pozycję w rankingu. Zaszczyt, który nas spotkał, pozwala nam tytułować się jednym z najpiękniejszych europejskich jarmarków świątecznych. W głosowaniu, mieszkańcy 179 krajów świata zadecydowali, że w czołowej piątce znaleźliśmy się przed jarmarkami z: Krajowej (Rumunia), Wiednia (Austria) i Montbeliard (Francja). W plebiscycie najwięcej głosów zebrał jarmark z Budapesztu (Węgry).

Sprawdź szczegóły programu Jarmarku BożonarodzeniowegoWyróżnienie na skalę Europy wciąż daje poczucie dumy. Nie oznacza jednak, że spoczniemy na laurach. Wręcz przeciwnie, chcemy, aby Jarmark Bożonarodzeniowy był jeszcze bardziej uroczy i przyciągał kolejnych gości na spotkania rodzinne, towarzyskie, zakupy świątecznych prezentów czy szukających bożonarodzeniowych inspiracji. W zeszłym roku odwiedziło nas ponad 700 tys. gości z kilkunastu krajów świata!Serce Jarmarku bije nie tylko na Targu Węglowym

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku w 2023 roku potrwa cztery tygodnie. Tradycyjnym punktem stanie się Targ Węglowy, gdzie będzie można znaleźć atrakcje jarmarkowe, strefę gastronomiczną oraz część strefy handlowej. Świątecznych upominków - niejednokrotnie tworzonych własnoręcznie przez wystawców - inspiracji oraz aktywności - dla każdych grup wiekowych - będzie można poszukać również przy ulicach Tkackiej i Bogusławskiego oraz w Zbrojowni, a także na dziedzińcu Forum Gdańsk.

Świąteczne Zakątki, czyli coś dla małych i dużych

Tradycją Jarmarku Bożonarodzeniowego stały się Świąteczne Zakątki przyciągające całe rodziny. W zimowe dni rozgrzeje nas swoimi żartami Łoś Lucek, w przerwie w szaleństwie świątecznych zakupów można będzie oddać się chwili zapomnienia na Jarmarkowej Karuzeli. W Mikołajowym Zakątku spotkamy pana z długą, białą brodą, a w Artystycznym Zakątku będziemy mogli podziwiać oraz nabyć unikatowe rękodzieła.

Obiecujemy, że nie zabraknie jarmarkowych nowości, ale o tym poinformujemy w kolejnych tygodniach.
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 do Gdańska!W ramach wydarzenia odbywa się

gru 8-10

piątek - niedziela

Gdynia, ul. Starowiejska

w każdy piątek (do 23.12), g. 10:00 - 21:00

Gdańsk,