stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Opener Festiwal 2025

Open'er Festival 2023 Opinie (27)

Tegoroczna edycja Open'er Festival odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2023 Port Lotniczy Gdynia - Kosakowo.

lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 449 - 499 zł
Kup bilet
Open'er w Gdyni, to największy festiwal w Polsce i dwukrotny triumfator European Festival Awards w kategorii Best Major Festival. Przez 20 lat osiągnął kultowy status, goszcząc na swoich scenach takich artystów jak Prince, Bruno Mars, Lana Del Rey, Coldplay, Drake, Depeche Mode, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, The Weeknd, Florence & The Machine, Radiohead, Kylie Minogue czy Arctic Monkeys. Open'er łączy muzykę z wieloma innymi formami sztuki i kultury, będąc jednocześnie platformą dla debat na najważniejsze społeczne tematy.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście
Major Lazer Soundsystem - Diplo, Walshy Fire i Ape Drums ze swoją kopalnią bangerów zamkną totalną imprezą festiwalowy czwartek na Orange Main Stage. Jacob Collier - muzyczny wirtuoz z koncertem, jakiego na Open'erze jeszcze nie było (30.06), Latto - nowa gwiazda rapu, świetnie łącząca hip hop z R&B i popem (28.06), MROZU - w tym roku 5 Fryderyków i pierwszy raz na Open'erze (29.06), a także Chivas - obiecująca postać sceny hip-hopowej (28.06) zagrają na Tent Stage! A do składu Alter Stage dołączają Jann - najgłośniejszy polski debiut ostatnich miesięcy (28.06), Avi - z promocją albumu "Mały Książę" (28.06), Immortal Onion x Michał Jan - jeden z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu (1.07). Last, but not least - KAMP! Pożegnalny open'erowy koncert legendy polskiej elektroniki już 30 czerwca! Line-upy Orange Main Stage, Tent Stage oraz Alter Stage na Open'erze 2023 zamknięte! Widzimy się w Gdynia!W 2023 z radością rozpoczynamy postpandemiczny powrót Teatru na Opene'rze. Pierwszym krokiem jest specjalny projekt "Teatr Zdarzenie", składający się z 3 małych form teatralnych, które będziecie mogli zobaczyć na festiwalu od 29.06 do 1.07: "Cyber Elf" (reż. Magda Szpecht, 12:00), "Ich Heisse Frau Troffea" (reż. Sergey Shabohin, Igor Shugaleev, 14:00), "Fizyka Kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone" (reż. Julia Wyszyńska, 16:00). Od kilku lat żyjemy w stanie kryzysu, na pograniczu wojny, w chaosie politycznym i ekonomicznym. Wybrane, ważne spektakle pokazują różne sposoby radzenia sobie z opresją uwalniając nadzieję, aktywizm i poczucie wspólnoty.

Program realizowany jest przy współpracy z warszawskim Nowy Teatr. Spektakle odbywają się bez wcześniejszej rezerwacji. Decyduje kolejność przyjścia. Więcej informacji znajdziecie tu: www.opener.pl/teatr-2023SZA headlinerką Open'era 2023! Special European summer festival appearance! Fenomenalna artystka, której wyjątkowa wrażliwość oczarowała świat, a ostatni, fantastyczny album ugruntował jej status wśród największych globalnych muzycznych gwiazd. To bardzo wyczekiwany przez nas koncert i ogłaszamy go z ogromną radością i ekscytacją. Widzimy się 29 czerwca w Gdyni, na Orange Main Stage.

Arctic Monkeys!Jeden z najważniejszych zespołów XXI wieku pierwszym headlinerem Open'era 2023! Popkulturowy fenomen, którego muzyka doskonale rezonuje z każdym kolejnym pokoleniem i po dwudziestu latach istnienia jest u szczytu popularności, wyprzedając największe stadiony i przestrzenie koncertowe w całej swojej karierze. Dzisiaj jesteśmy zaraz po wydaniu 7 albumu zespołu, a przed nami koncert 30 czerwca w Gdynia!

Lizzo pierwszą headlinerką festiwalowej środy! Open'er 2023! Jedna z najbardziej wyrazistych współczesnych gwiazd i trzykrotna laureatka Grammy wystąpi na Orange Main Stage 28 czerwca. Do zobaczenia w Gdynia na jej pierwszym koncercie w Polsce.

Queens of the Stone Age! Absolutni giganci rocka dołączają do składu Open'era 2023! Josh Homme i spółka zagrają na Orange Main Stage 30 czerwca!

OneRepublic na Open'erze 2023! Dzięki takim przebojom jak "Apologize", "Counting Stars", "Love Runs Out" oraz wielkiemu hitowi tego roku - "I Ain't Worried", mają status jednego z najpopularniejszych amerykańskich zespołów na świecie. A już w środę, 28 czerwca zobaczymy ich po raz pierwszy w Gdynia!Kendrick Lamar! Mistrz! Headliner Open'era 2023, 1 lipca, Orange Main Stage.

Machine Gun Kelly na Open'erze 2023! Artysta zacierający granice rocka, rapu, pop-punku i hip-hopu, który umieścił dwa ostatnie albumy na szczycie sprzedaży w USA. Do zobaczenia w Gdyni - 29 czerwca, Orange Main Stage.

girl in red dołącza do line-upu! Muzyczne objawienie skandynawskiej sceny wystąpi na Open'erze 1 lipca! Widzimy się na Tent Stage na jej wyczekiwanym, pierwszym koncercie w Polsce.

Metro Boomin na Open'erze 2023! Jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów współczesnego hip-hopu, którego ostatni album "Heroes & Villains" zadebiutował na samym szczycie sprzedaży w USA i od kilku tygodni utrzymuje się w Top 5 najczęściej streamowanych albumów na świecie, rozkręci imprezę na Tent Stage już 29 czerwca!
Gdzie Opener 2023?

Festival Open'er ponownie odbędzie się w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo

Ile trwa Open'er?

Open'er Festival powróci w 2023 roku: 28.06-1.07.2023

Ile trwają koncerty na Openerze?

Koncerty trwają od godziny 17:00 do ok. 4:00 rano (na 2:00 zaplanowane były ostatnie występy gwiazd). Na dużej scenie prezentują się główne gwiazdy festiwalu, na małej natomiast - artyści mniej komercyjni.

Co można wnieść na Opener?

Na teren festiwalu można wnosić batoniki (również w otwartych opakowaniach) i otwarte opakowania z jedzeniem w niedużych ilościach. Niedozwolone jest zaś wnoszenie kanapek w opakowaniu foliowym aluminiowym w dużych ilościach (pojedyncze sztuki dozwolone) czy termosów.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    479 - 1229 zł
  • Przedsprzedaż
    349 - 979 zł