stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XI Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Opinie (4)

  • czwartek - niedziela, 26 - 29 września 2019
  • Lokalizacja
    Gdynia
  • Bilety
    wstęp wolny
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, a także dialogiem kilku pokoleń Polaków. Towarzyszą mu wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Jest to najstarszy i jedyny w Polsce festiwal filmowy, tak szeroko traktujący tematykę filmu oraz historii.

Festiwal NNW jest największym wydarzeniem kulturalnym w Polsce i Europie, który przy bogatym programie filmowo-artystycznym skupia i integruje środowiska zarówno filmowców jak i historyków opisujących Drogę do Wolności w latach 1939-1989.

Program festiwaluObok Konkursu Filmów Dokumentalnych odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych. Wydarzenie dedykowane jest produkcjom z całego świata, których motywem jest trudna a zarazem fascynująca tematyka Wolności. Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu: "Polska liderem zmagań o niepodległość. Od Westerplatte po Pontyfikat Jana Pawła II i Solidarność".

Podczas czterech festiwalowych dni oprócz prelekcji filmów odbywać się będzie Konkurs na Dokument Radiowy, Pitching Forum z warsztatami scenariuszowymi oraz projekt MdH czyli Młodzi dla Historii, który skupia ok. 200 młodych artystów każdego roku. Festiwal to także spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami oraz wystawy, happeningi, koncerty, sztuki teatralne oraz gala wręczenia wyróżnień "Sygnet Niepodległości" oraz "Drzwi do Wolności" dla bohaterów walki o wolność kraju.

Festiwal NNW to miejsce spotkań kilku pokoleń Polaków, organizacji pozarządowych i szerokiego grona cudzoziemców zafascynowanych polską historią najnowszą. W wydarzeniu biorą udział znane osoby ze świata polityki, mediów, środowiska artystycznego, nauki.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Scena Kultury.
Festiwal NNW odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest bezpłatny i otwarty dla każdego!

Projekt Młodzi dla Historii - to integralna część Festiwalu NNW oraz lokomotywa napędzająca bieg gdyńskiego wydarzenia. MdH tworzą młodzi pasjonaci historii, realizując swoje pomysły w konkursach filmowych, teatralnych czy muzycznych. To także warsztaty - przestrzeń, w której młodość i pasja ścierają się z dojrzałością i doświadczeniem; miejsce, gdzie młodzi twórcy dają upust kreatywności oraz doskonalą swój warsztat.

Pitching Forum to okazja do prezentacji projektów w gronie producentów, sponsorów czy przedstawicieli wielu instytucji. To szansa na znalezienie funduszy na realizację wymarzonego filmu.

Strona Festiwalu na FB: https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci/
Strona www: https://festiwalnnw.pl/

---
Zapraszamy twórców, producentów, szkoły filmowe, redakcje TV, radiowe oraz dystrybutorów do zgłaszania filmów, dokumentów radiowych, stylizacji modowych, sztuk teatralnych oraz inicjatyw społecznych do konkursów oraz do udziału w festiwalu.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 14 LIPCA.

Konkursowe regulaminy oraz karty zgłoszeń znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce FESTIWAL 2019 - KONKURSY oraz MŁODZI DLA HISTORII - KONKURSY.