Actus Humanus Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Actus Humanus Opinie (8)

To będzie prawdziwie gwiazdorskie Boże Narodzenie! Od 7 do 13 grudnia w Gdańsku, w 5. Festiwalu Actus Humanus wystąpią topowi artyści muzyki dawnej. Ekskluzywne koncerty dadzą tu m.in. słynny skrzypek Giuliano Carmignola z Accademią Bizantiną i Ottavio Dantone, kontratenor Franco Fagioli, kontrowersyjna formacja Graindelavoix i Björn Schmelzer oraz legendarna Akademie für Alte Musik Berlin.

Relacja z imprezy

Actus Humanus to kulturalna marka, która dawno przekroczyła granice Polski. Festiwal ze starannie dobranym repertuarem, prezentowanym przez autorytety muzyki dawnej, od paru lat znajduje się na szczycie rankingów kulturalnych. W tym roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie EFFE - Europe for Festivals, Festivals for Europe - przyznawane przez brukselskie stowarzyszenie European Festivals Association. Międzynarodowe jury doceniło przekaz Actus Humanus promujący europejskie dziedzictwo i wartości, artystyczne wyrafinowanie i przemyślany, spójny program.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


- Zapraszam Państwa na jubileuszową edycję Festiwalu Actus Humanus, podczas której zabrzmią arcydzieła muzyki dawnej - w tym kompozycje korespondujące z okresem Bożego Narodzenia - w interpretacji czołowych reprezentantów wykonawstwa historycznego z całego świata - mówi Filip Berkowicz, dyrektor Actus Humanus, menedżer kultury, kurator, twórca i dyrektor artystyczny najwyżej ocenianych w Polsce wydarzeń i festiwali muzycznych, m.in. Sacrum Profanum, Misteria Paschalia i projektu Opera Rara. - Dzięki starannie wyselekcjonowanemu repertuarowi, jak również obecności na Festiwalu niekwestionowanych autorytetów, Gdańsk stał się jednym z centralnych miejsc na europejskiej mapie wydarzeń kulturalnych poświęconych muzyce dawnych wieków. Jesteśmy dumni, że dzięki Festiwalowi Actus Humanus miasto Heweliusza znalazło się w centrum zainteresowania entuzjastów muzyki dawnej i dołączyło do prestiżowego grona europejskich stolic muzyki dawnej.

PROGRAM jubileuszowej 5. edycji Festiwalu Actus Humanus przedstawia się imponująco.

Wielka inauguracja już 7 grudnia w Centrum św. Jana. W wirtuozowskich koncertach Jana Sebastiana Bacha i Antonia Vivaldiego wystąpią światowej sławy włoski skrzypek Giuliano Carmignola oraz prowadzona przez Ottavia Dantonego formacja Accademia Bizantina. Dzień później w Dworze Artusa pojawią się wyrafinowani specjaliści od repertuaru francuskiego - Les Talens Lyriques pod wodzą Christophe'a Rousseta z bożonarodzeniowym repertuarem Marca-Antoine'a Charpentiera.

9 grudnia na Festiwalu zabrzmią kantaty J. S. Bacha w wykonaniu zespołu solistów - kameralistów Le Banquet Céleste, skupionych wokół francuskiego kontratenora i dyrygenta Damiena Guillona. Zespół, rezydent przy Festiwalu de Lanvellec, słynie z precyzyjnych i niezwykle stylowych interpretacji dzieł lipskiego kantora.

Kontrowersyjni Graindelavoix i Björn Schmelzer 10 grudnia wykonają w Gdańsku cypryjskie nieszpory ze słynnego manuskryptu turyńskiego J.II.9 (przypisywane Jeanowi Hanelle) oraz tradycyjne śpiewy sufickie, bizantyjskie i maronickie. Działający w Antwerpii multidyscyplinarny zespół, fascynuje się głosem i genealogią repertuaru wokalnego i ma reputację pioniera z powodu kompletnie nowego podejścia do starego repertuaru, wykraczając poza historyczną wiedzę.

11 grudnia w Dworze Artusa pojawi się Akademie für Alte Musik Berlin, uznawana dziś za jedną z najwybitniejszych orkiestr kameralnych na świecie. Muzycy mają za sobą bezprecedensowe pasmo sukcesów, występują w najważniejszych ośrodkach muzycznych Europy, a trasy koncertowe zaprowadziły ich do Azji i obu Ameryk. W Gdańsku zaprezentują zróżnicowany, świąteczny program dzieł barokowych.

12 grudnia w tym samym miejscu wystąpią bezbłędni w interpretacji madrygałów Claudia Monteverdiego Les Arts Florrisants i Paul Agnew.

Na finał jubileuszowego wydania Actus Humanus pojawią się ulubieńcy publiczności - charyzmatyczna formacja Il Pomo d'Oro z koncertmistrzem Riccardem Minasim i kontratenorem Francem Fagiolim. Wspólnie zaprezentują fajerwerkowy program złożony z arii pisanych przez wybitnych kompozytorów dla kastrata Caffarellego.


Karnety oraz bilety w dwóch przedziałach cenowych: premium i normalny, dostępne są w punktach sprzedaży Ticketpro oraz sklepie internetowym Ticketpro.pl
Bilety premium oraz karnety uprawniają do wstępu do sektora VIP.
Więcej informacji o biletach

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    350 - 550 zł
karnet