stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nadrzędną ideą festiwalu jest prezentacja najwybitniejszych dzieł muzyki dawnej, korespondujących z okresem Bożego Narodzenia, w interpretacji czołowych reprezentantów wykonawstwa historycznego z całego świata. Trzecia edycja Actus Humanus odbędzie się w 9-15 grudnia w Gdańsku.

maj 24

piątek, g. 19:30

Sopot,
bilety 150-263 zł
wyprzedane

29 czerwca - 7 lipca 2024, g. 20.00

Sopot
bilety 69-239 zł
ulgowy 49-149 zł
przedsprzedaż 49-199 zł
Kup bilet
Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na trzecią odsłonę Festiwalu Actus Humanus. Jego nadrzędną ideą jest prezentacja kompozycji korespondujących z okresem Bożego Narodzenia, ale też najważniejszych arcydzieł muzyki dawnej w interpretacji czołowych reprezentantów wykonawstwa historycznego z całego świata.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Dzięki starannie wyselekcjonowanemu repertuarowi, jak również obecności na Festiwalu niekwestionowanych autorytetów muzyki dawnej, Gdańsk stał się jednym z centralnych miejsc na mapie wydarzeń kulturalnych dedykowanych muzyce dawnych wieków.

Festiwal Actus Humanus rozpoczął swą historię w 2011 roku. Na przestrzeni zaledwie dwóch lat Miasto Heweliusza gościło tak wybitne osobowości, jak Jordi Savall, Ottavio Dantone, Fabio Biondi, Pierre Hantaï, Pedro Memelsdorff, Antonio Florio, Federico Maria Sardelli, Dominique Visse, Claudio Cavina, Patrizia Bovi, Pino de Vittorio oraz najsłynniejsze na świecie formacje: Europa Galante, I Turchini, Modo Antiquo, Ensemble Clément Janequin, La Venexiana, Ensemble Micrologus, Akademia oraz Mala Punica.

W roku 2013 będziemy uczestniczyć w zjawiskowych koncertach muzyki Geminianiego w wykonaniu Fabia Biondiego i jego zespołu Europa Galante, bożonarodzeniowych arcydzieł włoskich i niemieckich w interpretacji Marii Cristiny Kiehr i Concerto Soave, średniowiecznych śpiewów franko-flamandzkich Marcela Pérèsa i Ensemble Organum, "Wariacji Goldbergowskich" Bacha w niezwykłej aranżacji na sześć viol da gamba, którą zaprezentuje formacja Fretwork, renesansowych i barokowych kolęd w ujęciu Huelgas Ensemble pod dyrekcją Paula van Nevela oraz recitalu arii i duetów Vivaldiego w fenomenalnych interpretacjach najważniejszych operowych diw włoskich - Sonii Priny oraz Roberty Invernizzi, którym towarzyszyć będzie Il Complesso Barocco pod wodzą charyzmatycznego Alana Curtisa.

Jesteście Państwo świadkami zjawiska kulturalnego w Gdańsku, który wszedł do elitarnego grona europejskich stolic muzyki dawnej. Mamy nadzieję, że razem z nami będziecie częścią pięknej historii Festiwalu Actus Humanus.PROGRAM

09 grudnia 2013, godz. 20:00 - Dwór Artusa, Długi Targ 43/44, Gdańsk

Musique du Roi-Soleil Louis XIV

LE CONCERT DES NATIONS (PIERRE HANTAÏ / XAVIER DIAZ LATORRE)
JORDI SAVALL -
viola da gamba, kierownictwo muzyczne

10 grudnia 2013, godz. 20:00 - Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk

Geminiani: La Foresta incantata

EUROPA GALANTE

FABIO BIONDI - skrzypce, dyrygent

11 grudnia 2013, godz. 20:00 - Kościół św. Jakuba, ul. Łagiewniki 63, Gdańsk

Mirabile Mysterium: A European Christmas Story 1300-1850

HUELGAS ENSEMBLE
PAUL VAN NEVEL - dyrygent

12 grudnia 2013, godz. 20:00 - Dwór Artusa, Długi Targ 43/44, Gdańsk

Noëls de l'Europe Baroque

MARIA CRISTINA KIEHR - sopran
CONCERTO SOAVE
JEAN-MARC AYMES - klawesyn, pozytyw, kierownictwo muzyczne

13 grudnia 2013, godz. 20:00 - Kościół św. Jakuba, ul. Łagiewniki 63, Gdańsk

Organum Vobiscum

ENSEMBLE ORGANUM
MARCEL PÉRÈS - kierownictwo muzyczne


15 grudnia 2013, godz. 20:00 - Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk

Vivaldi: Arie e concerti III

SONIA PRINA - alt
ROBERTA INVERNIZZI - sopran
IL COMPLESSO BAROCCO
ALAN CURTIS - dyrygent

Informacja o biletach

Ceny karnetu:
280 zł - normalny
500 zł - premium

Przeczytaj także