stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Z wielką radością zapraszam Państwa na 4. edycję Festiwalu Actus Humanus, którego nadrzędną ideą jest prezentacja arcydzieł muzyki dawnej - w tym kompozycji korespondujących z okresem Bożego Narodzenia - w interpretacji czołowych reprezentantów wykonawstwa historycznego z całego świata. Dzięki starannie wyselekcjonowanemu repertuarowi, jak również obecności na Festiwalu niekwestionowanych autorytetów, Gdańsk stał się jednym z centralnych miejsc na mapie wydarzeń kulturalnych poświęconych muzyce dawnych wieków.

muzyka poważna
Kup bilet

10 - 18 maja 2024

Gdańsk
Actus Humanus konsekwentnie rozbudowuje program i umacnia swą pozycję jednego z najważniejszych festiwali wykonawstwa historycznego. W zaledwie trzyletniej historii tego wydarzenia gościliśmy w mieście Heweliusza tak znamienite osobistości, jak Jordi Savall, Ottavio Dantone, Fabio Biondi, Pierre Hantaï, Pedro Memelsdorff, Antonio Florio, Federico Maria Sardelli, Dominique Visse, Claudio Cavina, Patrizia Bovi, Pino de Vittorio, María Cristina Kiehr, Marcel Pérès, Paul van Nevel, Sonia Prina, Roberta Invernizzi czy Alan Curtis, oraz najsłynniejsze na świecie formacje: Le Concert des Nations, Europa Galante, I Turchini, Modo Antiquo, Ensemble Clément Janequin, La Venexiana, Ensemble Micrologus, Akademia, Mala Punica, Concerto Soave, Ensemble Organum, Fretwork, Huelgas Ensemble i Il Complesso Barocco.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


W tym roku do powyższego grona dołączą kolejni znakomici wykonawcy: Christina Pluhar i prowadzona przez nią formacja L'Arpeggiata we wspaniałym programie z utworami Claudia Monteverdiego, wyrafinowani Le Poème Harmonique pod wodzą Vincente'a Dumestre'a, precyzyjni i skupieni Vox Luminis i Lionel Meunier, bezbłędni Sonatori de la Gioiosa Marca, którzy wykonają wirtuozerskie włoskie folie, słynny Hilliard Ensemble na pożegnalnym koncercie z renesansowym repertuarem bożonarodzeniowym, Rinaldo Alessandrini z programem bachowskim, wreszcie na zakończenie - po raz pierwszy w Polsce - pełna wigoru formacja Il Pomo d'Oro z koncertmistrzem Riccardem Minasim i Maxem Emanuelem Cencicem przywiezie do Gdańska brawurowy program złożony z weneckich arii barokowych.Jesteśmy dumni, że dzięki Festiwalowi Actus Humanus miasto Heweliusza znalazło się w centrum zainteresowania entuzjastów muzyki dawnej i dołączyło do prestiżowego grona europejskich stolic muzyki dawnej. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo wraz z nami częścią tego wspaniałego wydarzenia. Serdecznie zapraszam Państwa do Gdańska.

Filip Berkowicz
Dyrektor ArtystycznyPROGRAM

8 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Centrum św. Jana
ul. Świętojańska 50, Gdańsk

Teatro d'Amore

NURIA RIAL - sopran
VINCENZO CAPEZZUTO - alt
L'ARPEGGIATA
CHRISTINA PLUHAR - teorba, kierownictwo artystyczne

9 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Dwór Artusa
ul. Długi Targ 43-44, Gdańsk

Nochebuena!

LE POÈME HARMONIQUE
VINCENT DUMESTRE - teorba, gitara barokowa, kierownictwo artystyczne

10 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Kościół św. Jakuba
ul. Łagiewniki 63, Gdańsk

Puer natus in Bethleem
VOX LUMINIS
LIONEL MEUNIER - bas, kierownictwo artystyczne

11 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Dwór Artusa
ul. Długi Targ 43-44, Gdańsk

Follie all'Italiana
SONATORI DE LA GIOIOSA MARCA

12 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Centrum św. Jana
ul. Świętojańska 50, Gdańsk

O Emmanuel

HILLIARD ENSEMBLE

13 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Dwór Artusa
ul. Długi Targ 43-44, Gdańsk

Bach
RINALDO ALESSANDRINI - klawesyn

14 grudnia 2014, GODZ. 20:00

Centrum św. Jana
ul. Świętojańska 50, Gdańsk

Venezia
MAX EMANUEL CENCIC - kontratenor
IL POMO D'ORO

RICCARDO MINASI - kierownictwo artystyczne

Przeczytaj także