stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parada Niepodległości Gdańsk 2019 Opinie (32)

  • poniedziałek, 11 listopada 2019, godz. 09:30
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

11 listopada 2019 ulicami Gdańska przejdzie siedemnasta już Parada Niepodległości. Jak zawsze zamierzamy Narodowe Święto Niepodległości spędzić w radosny sposób, świętując 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i akcentując to wszystko co nas łączy. Dla każdego, kto przyjdzie na Paradę, będzie to niepowtarzalna możliwość zaprezentowania swojej obecności, działalności, dokonań i zamierzeń.

lip 27

sobota, g. 12:00 - 16:00

Gdańsk, plaża Stogi, wejście na...
Wstęp wolny
sie 10

sobota, g. 12:00 - 16:00

Gdańsk, plaża Stogi, wejście na...
Wstęp wolny
Poprzednie edycje Parady, które odbyły się w Gdańsku były olbrzymimi i porywającymi wydarzeniami. W ostatniej Paradzie wzięło udział ponad 30 tys. osób, a także blisko 100 instytucji, organizacji, stowarzyszeń i firm. Gdańska Parada dała przykład setkom miast w Polsce i trwale zmieniła sposób obchodzenia tego wspaniałego, radosnego święta.

11 Listopada będziemy mogli podziwiać też maszyny z Aeroklub Gdański. Po zakończeniu Parady zapraszamy do ich do ekspozycji, która będzie się mieścić na Targu Węglowym.

Aeroklub Gdański to jedno z najstarszych stowarzyszeń w Trójmieście, utworzony w 1929 roku przez studentów Politechniki Gdańskiej klub jest dzisiaj największą organizacją lotniczą na Pomorzu. Aeroklub Gdański jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia lotniczego - prowadzimy szkolenia samolotowe, szybowcowe, spadochronowe i balonowe.
W ramach posiadanych certyfikatów wykonujemy także loty widokowe, loty foto oraz skoki tandemowe.

Prosimy, włączcie się w to dzieło! Zaznaczcie swoją obecność w grupie albo indywidualnie. W ostatnich latach pojawia się na Paradzie szczególnie dużo grup muzycznych i chcielibyśmy, żeby podobnie było w tym roku. Jeśli wśród Waszych Przyjaciół są osoby uzdolnione muzycznie, jeśli działacie jako zespół muzyczny albo chór, to Parada Niepodległości będzie świetną okazją, aby się w ten sposób zaprezentować. Jeśli nie, bądźcie na Paradzie w inny sposób. Zorganizujcie choćby kilkuosobową grupę, przygotujcie transparent z nazwą grupy (koniecznie z patriotycznym elementem). Może komuś z Was uda się przebrać za postać historyczną lub wpleść w swój ubiór jakiś element retro?


Od godz 14:00 zapraszamy na wspólne sadzenie drzew w Parku Reagana - 101 drzew na 101 rocznicę!

10 i 11 listopada z okazji Święta Niepodległości Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz firma LBL VAP Philips i Signify (Philips) zaprezentują specjalną iluminację elewacji Zielonej Bramy od strony Długiego Pobrzeża.

Każdy pomysł będzie dobry! Skontaktujcie się z nami a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

Uwaga: jeśli chcielibyście przyjechać na Paradę zabytkowym pojazdem MUSICIE wcześniej dokonać zgłoszenia na adres: sum.gdansk@gmail.com. Ze względu na dużą liczbę pojazdów, żadne nieuzgodnione wcześniej samochody nie będą wpuszczane do szyku Parady.

Organizatorem Parady Niepodległości jest Stowarzyszenie SUM. Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. Patronat nad XVII Paradą Niepodległości objęła Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

W tym roku (tak jak w poprzednim) Parada będzie miała finał na Długim Targu. XVII Parada Niepodległości zacznie się formować już o godzinie 8.30 przy ulicy Podwale Staromiejskie. O godzinie 9.30 rozpocznie się przejście Parady ulicami: Podmłyńska - Wielkie Młyny - Rajska - Jana Heweliusza - Korzenna - Kowalska - pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym- Targ Weglowy - Długa - Długi Targ. Tam też, około godziny 11:15 odśpiewamy Hymn Narodowy i weźmiemy udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.


Wszystkie grupy zmotoryzowane i rekonstrukcyjne, ze względów bezpieczeństwa pozostaną na Targu Węglowym, gdzie będą prezentować się szerokiej publiczności.

Wokół Parady Niepodległości każdorazowo organizujemy imprezy towarzyszące. W tym roku jest to "Wieczór Niepodległości" - możliwość spędzenia wieczorów 10 i 11 listopada w gronie znajomych, w kilkudziesięciu gdańskich lokalach oznaczonych barwami biało- czerwonymi, serwujących "dania narodowe w specjalnych cenach."

Przeczytaj także