stat
Wydarzenie już się odbyło

Święto Niepodległości online Opinie (2)

sie 1

czwartek, g. 17:00

Gdańsk, Targ Rakowy
Wstęp wolny
Gdańszczanki i gdańszczanie co roku uczestniczą w barwnej i pełnej radości Paradzie Niepodległości. 11 Listopada 2020 będzie inny niż zwykle musimy zostać w domach w trosce o zdrowie. Świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości można jednak na wiele innych sposobów, na przykład oglądając relację z symbolicznych obchodów na stronie gdansk.pl. Hevelianum, które zapraszało do siebie w minionych latach do śpiewania pieśni patriotycznych, zachęca do pobrania śpiewnika i włączenia domowników do wspólnego świętowania.

- Drodzy Przyjaciele, tradycyjnie o tej porze przypominaliśmy Wam o zbliżającej się Paradzie Niepodległości i zapraszaliśmy do udziału w niej. Sytuacja w tym roku jest dużo bardziej skomplikowana Dlatego też postanowiliśmy zaproponować obchodzenie tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości w zasadniczo zmienionej formule, zakładającej indywidualny charakter obchodów. można przeczytać na stronie Stowarzyszenia SUM, organizatora corocznych Parad Niepodległości w Gdańsku.

Hevelianum, które w 2018 i 2019 roku organizowało obchody na Górze Gradowej, zapraszało mieszkańców do budynku XIX-wiecznej Wozowni Artyleryjskiej do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. W tym roku zachęca do pobrania ze strony www.hevelianum.pl Śpiewnika Patriotycznego gotowego do wydruku na domowym sprzęcie.

11 listopada od godz. 10.30 na stronie internetowej www.gdansk.pl będzie można oglądać transmisję z symbolicznych obchodów. W planie jest między innymi:
- uroczyste podniesienie flagi na najwyższy maszt w Gdańsku;
- koncert mobilnego carillonu i trębaczy;
- salwa honorowa z repliki armaty Elżbieta;
- koncert Moniki Kaźmierczak na carillonie w Ratuszu Głównego Miasta;
- relacja z wystawy fotografii o znaczeniu Parady Niepodległości i pomnika Jana III Sobieskiego dla gdańszczan i gdańszczanek.

Wszystkie aktywności nagrywane 11 listopada odbędą się bez udziału publiczności, nie będzie możliwe dołączenie do nich w miejscu ich odbywania się. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, program może ulec zmianie.

Radosnego świętowania mimo wszystko i dużo zdrowia życzą organizatorzy:
Miasto Gdańsk
gdansk.pl
Hevelianum
Muzeum Gdańska
Stowarzyszenie SUM
Stowarzyszenie Garnizon Gdańsk

Przeczytaj także