Dary Ziemi i Europa od kuchni Park Kolibki w Orłowie Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dary Ziemi i Europa od kuchni Opinie (44)

W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.

W tym roku ze szczególnym naciskiem prezentować się będą nasze polskie tradycyjne smaki i klimaty. Towarzyszyć temu będzie polska muzyka rozrywkowa dobrana specjalnie do kontemplowania przy ognisku, gdzie będą się piekły dziki i tusze świńskie a także zagłębić się w scenerię stylowego ogródka typowego dla domostwa zubożałego szlachciury na rubieżach Rzeczypospolitej.

Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej.

"Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.

Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów , w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ...słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.
Dla pań - wybór dodatków do ubiorów, do domu , na stół tradycyjny i nowoczesny - autorstwa wielu utalentowanych rzemieślników i artystów.

Dla Panów - wybór nalewek, win z polskich winnic, miodów pitnych, mocniejszych staropolskich trunków oraz piwa i dobrego "piknikowego" jedzenia.

Dla dbających o zdrową dietę - wiele produktów ekologicznych z certyfikatami, bez konserwantów i polepszaczy. Przyjadą sadownicy ze świeżo zerwanymi owocami i świeżo wyciskanymi przez nich sokami. Z uwagi na rosnącą liczbę osób poszukujących zdrowej i świeżej żywności - w tym roku zaprosiliśmy więcej gospodarstw rolnych z północy Polski z ich warzywami, ziołami i własnymi przetworami.

Będzie w czym wybierać , a przy dobrej pogodzie, spędzić miło czas w pięknym Parku Kolibki z całą rodziną. Atrakcja kulinarną i towarzyską będzie ognisko, nad którym opiekać się będą różne mięsa z rusztu z przeznaczeniem do konsumpcji na bieżąco.

Zapraszamy 26 - 28 września , od piątku do niedzieli , od godz. 10.00 do 18.00.
Bilet wstępu - dorośli 6 zł , dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Czytaj także