XXIII Dary Ziemi Park Kolibki w Orłowie Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XXIII Dary Ziemi Opinie (39)

W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, soków naturalnych, serów długo dojrzewających czy powideł smażonych według staropolskich i regionalnych receptur - mogą czuć się zaproszeni.

Do Gdyni przyjedzie na nasze zaproszenie 200 wystawców.
W tym gronie 120 producentów regionalnych smakołyków. I tak: miłośnicy miodów - mają do dyspozycji miody z 24 wybranych pasiek z całej Polski: z Warmii i Mazur, Podlasia, Kurpiów, Białowieży, Wielkopolski i Kaszub.

Do tego wybór wędlin z 14 małych rodzinnych masarni z całej Polski oraz 14 serowarów z dużym wyborem serów krowich, kozich i owczych oraz wielki wybór przetworów, owoców i warzyw, ciast, soków, ryb...

Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby.

W tym roku prezentować się będą wyłącznie nasze polskie tradycyjne smaki i klimaty - ze szczególnym podkreśleniem regionu WIELKOPOLSKI.

Towarzyszyć temu będą koncerty śpiewu i tańców Wielkopolski w wykonaniu 25 osobowego Zespołu Pieśni i Tańca "WIWATY" z Pobiedzisk.

Ponadto koncerty polskiej muzyki rozrywkowej i ogrodowej dobranej specjalnie do kontemplowania ogniska, gdzie będą się piekły dziki oraz tusze świńskie.

Nie zabraknie rzemieślników z Wielkopolski oraz wielokrotnie nagradzanych za smak i jakość oliw tłoczonych na zimno Cameleona i Vitacornu, andrutów Kaliskich, Sera Smażonego Wielkopolskiego, Gzika Wielkopolskiego, masła Wielkopolskiego z Nowego Tomyśla, wędlin i przetworów mięsnych Tradycyjnego Jadła, nalewek Zakonu Benedyktynów - czy znanych produktów z mleka koziego od producenta Danmis. Wszystkie te produkty posiadają znak "Jakość Tradycja" i były wielokrotnie nagradzane w Polsce i zagranicą.

Dla podkreślenia klimatu Wielkopolski - przygotowaliśmy specjalną scenografię na obszarze 100 m2 tj. krajobraz nizinny z typową dla tego regionu roślinnością i stylowymi detalami. Jedyne w Polsce Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu przywiezie do parku kilka dekoracyjnych form przestrzennych z wikliny wykonanych podczas międzynarodowych plenerów wikliniarskich w woj. Wielkopolskim.

"Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy.

Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ... słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.

Dla pań - wybór dodatków do ubiorów i biżuterii, ubranek i tekstylnych zabawek dla dzieci a do domu wyroby na stół tradycyjny i nowoczesny - autorstwa wielu utalentowanych rzemieślników i artystów.

Dla Panów - wybór nalewek, win z polskich winnic, miodów pitnych, mocniejszych staropolskich trunków oraz piwa i dobrego "piknikowego" jedzenia.

Dla dbających o zdrową dietę - wiele produktów ekologicznych z certyfikatami, bez konserwantów i polepszaczy. Przyjadą sadownicy ze świeżo zerwanymi owocami i świeżo wyciskanymi przez nich sokami. Zaprosiliśmy także gospodarstwa rolne z północy Polski z ich warzywami, ziołami i własnymi przetworami.

Będzie w czym wybierać, a przy dobrej pogodzie spędzić miło czas w pięknym Parku Kolibki z całą rodziną.

Informacja o biletach

normalny – 6 zł; dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Czytaj także