stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Na trzech przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz pozostałe elementy programu imprezy. W tym roku wybraliśmy do prezentacji Polskę - z naszą bogatą kulturą , tradycją kulinarną i muzyczną oraz naszymi ulubionymi formami wspólnego spędzania czasu.

lis 25

poniedziałek, g. 9:00 - 14:00

Gdańsk, ul. Jelitkowska 51
Wstęp wolny
gru 15

niedziela, g. 11:00 - 18:00

Wstęp wolny
"Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez drobne gospodarstwa ekologiczne z całego kraju:

miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpiów, Białowieży, Podlasia, Małopolski, Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski
sękacze, andruty i inne wyroby waflowe z autorskich pracowni cukierniczych
przetwory z owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno, soki z winogron
kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców
przyprawy i suszone zioła
biżuteria z bursztynu, szkła i naturalnych kamieni oraz stylowe propozycje dla pań na jesień

"Polana Biesiadna", na której pojawią się stoiska z tradycyjnymi specjałami z całej Polski, miejsca do odpoczynku przy ogniskach gdzie pieczone będą mięsa na rusztach, stoiska gastronomiczne - z różnorodną ofertą polskich smaków , miejsca do spokojnej konsumpcji oraz estrada, na której pojawiać się będą muzycy by wprowadzić nas w nostalgiczne polskie klimaty.

Oto oferta z jaką przyjadą do Gdyni zaproszeni wystawcy:
Gospodynie wiejskie - z własnymi przetworami, ciastami drożdżowymi, chlebami i regionalnymi przysmakami
Właściciele małych masarni z Polski - tradycyjne wyroby produkowane wg własnych receptur
Serowarzy z małych serowni - sery z mleka krowiego, owczego i koziego o znakomitych walorach smakowych
Producenci konfitur ręcznie wytwarzanych z wielu owoców w oryginalnych kompozycjach smakowych
Producenci sękaczy, andrutów, ciast, pieczywa regionalnego z uznanych pracowni cukierniczych z całej Polski
Ryby z Bałtyku oraz polskich jezior - świeże, wędzone na miejscu o przetworzone
Runo leśne - grzyby, jagody, żurawina
Polskie nalewki, wina, cydr, miody pitne oraz inne napitki zgodnie z regionalnymi recepturami
Bardzo dobra kawa, oryginalne słodycze ręcznie wytwarzane i piwo Amber dla amatorów

Wszystko dla prawdziwych smakoszy i znawców tradycji kulinarnych.

"Polana Ogrodowa" - Ekspozycja usytuowana przy wejściu na wystawę. Zaproszone w tym roku firmy i szkółki ogrodnicze z Polski zaprezentują jesienną ofertę na aranżacje w ogrodzie: krzewy, drzewka ozdobne i owocowe, rośliny rabatowe, wrzosy, chryzantemy, cebule kwiatowe, kłącza, duży wybór ziół, traw ozdobnych, bylin na skalniaki, sadzonki truskawek, malin i poziomek oraz nawozy i narzędzia ogrodowe.

Ponadto oferta galanterii ogrodowej, która jest niezbędna dla pełnego wyposażenia ogrodu
meble i sprzęty do ogrodu, na taras lub działkę
wyroby ceramiczne i drewniane
wyroby z wikliny: parawany, płoty, meble, kosze, itd.
drobna galanteria dekoracyjna na piknik w ogrodzie, świeczniki, poidełka dla ptaków, latawce, itd.
drewniane rzeźby i artystyczna ceramika ogrodowa

W programie artystycznym jak zawsze jesienne klimaty, biesiady przy ognisku, przyjemna muzyka ogrodowa. Na sobotę i niedzielę zaplanowaliśmy koncerty oraz inscenizacje obrzędów z Podhala w wykonaniu 25 osobowego Zespołu Góralskiego "WATRA" z Czarnego Dunajca.

Grupa "Watra"od 2000 roku promując folklor góralski oraz swoją gminę zdobyła wiele cennych nagród na Międzynarodowych Festiwalach Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, podczas "Karnawału Góralskiego" i "Sabałowych Bajań" w Bukowinie Tatrzańskiej - od Ministerstwa Kultury I Sztuki oraz nagród od publiczności.

Widowiska taneczno muzyczne przygotowane przez Zespołu "Watra" uświetnią prezentację tradycyjnego rzemiosła,sztuki ludowej oraz potraw i smaków Podhala - tym samym rozpoczynając nowy cykl programowy imprezy "Dary Ziemi"- prezentację wszystkich regionów Polski.

W sobotę 26 września w programie ponadto:

o godz. 13.00 ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach" i wręczanie nagród laureatom konkursu przez Urząd Miasta Gdyni
o godz. 14.30 popisy muzyczne uczniów szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni

Dla dzieci tradycyjnie przejażdżki na konikach i kucykach, studio fotograficzne i inne miłe niespodzianki oraz plac zabaw na Polanie Ogrodowej. Dla wszystkich konkursy z cennymi nagrodami, ciągła sprzedaż, degustacje znakomitych produktów, oraz wiele drobnych niespodzianek z okazji jubileuszu imprezy.

Scenografia. Od 20 lat, tj. początku trwania imprezy bardzo starannie przygotowywana jest oprawa scenograficzna. Przez pierwsze lata budowaliśmy krajobrazy ilustrujące różne regiony Polski także w aspektach historycznych.

Od 2001 roku zaczęliśmy prezentować stylowe krajobrazy prowincji poszczególnych krajów europejskich - członków Unii europejskiej, które budziły zachwyt i uznanie wielu odwiedzających imprezę.

Wykonywali je znakomici artyści i rzemieślnicy oraz firmy ogrodnicze z Trójmiasta. Od 12 lat odwiedzający naszą imprezę goście mogli podziwiać starannie przygotowane aranżacje ogrodów 22 krajów europejskich. Odtwarzaliśmy z dużym pietyzmem krajobrazy, typowe obiekty i ogrody między innymi: Toskanii, Grecji, Hiszpanii, Danii, Irlandii, Holandii, Węgier, Litwy oraz Prowansji - regionu Francji, itd. na Polanie Redłowskiej ( gdzie rozpoczęliśmy cykl imprezy "Dary Ziemi" ) oraz w Parku Kolibki: Cypru, Portugalii, Czech, Bawarii, Anglii, Bułgarii, Królestwa Belgii, Finlandii i Rumunii.

Od dwóch lat zaczęliśmy prezentację od początku. Nowy cykl prezentacji ogrodów rozpoczęliśmy od Francji i Włoch. W tym roku zaprezentujemy tradycyjny polski sielski ogród, pełen pachnących kwiatów i ziół oraz typowych elementów dekoracyjnych. Pomysł i realizacja projektu autorstwa Ewy Znamińskiej, właścicielki znanej i cenionej trójmiejskiej firmy "Ogród", która zrealizowała wiele wspaniałych, stylowych ogrodów prezentowanych od lat na "Darach Ziemi" oraz na terenie Trójmiasta i Polski.




Informacja o biletach

bilety wstępu: dorośli 6 zł
dzieci do lat 7 – wstęp wolny