XVIII Dary Ziemi Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XVIII Dary Ziemi Opinie (40)

"Dary Ziemi" to głównie prezentacja, promocja oraz sprzedaż płodów rolnych, z naciskiem na produkcję ekologiczną, połączoną z prezentacją tradycji i kultury różnych regionów Polski, w tym rzadkich i zanikających zawodów, receptur czy produktów.


Od 2001 r. organizatorzy dołączyli do programu nowy cykl prezentacji kultury i tradycji krajów Unii Europejskiej, w którym sukcesywnie są przedstawiane "od kuchni" dary ziemi, tradycje muzyczne, artystyczne i kulinarne kolejnych krajów - członków Unii. W tym roku zostaną zaprezentowane kolejne dwa kraje: Finlandia oraz Rumunia.

Połączenie atmosfery pikniku z atrakcjami muzycznymi, poznawczymi i kulinarnymi, jest naszym zdaniem, najprzyjemniejszym sposobem na wzajemne poznawanie się. Stałym elementem programu są niezmiennie: sprzedaż i degustacje: przetworów z owoców i warzyw, ziół, grzybów i runa leśnego, miodów oferowanych przez małe ekologiczne gospodarstwa i pasieki z całej Polski, a także tradycyjnych potraw kuchni z różnych regionów Polski.

W tym roku jak zwykle zachęcamy do odwiedzenia stoisk z wędlinami z małych masarni oraz z serami w wielu gatunkach z autorskich serowni. Zaprosiliśmy także małych producentów konfitur ręcznie wytwarzanych z wielu owoców i w bardzo oryginalnych kompozycjach smakowych, najlepszych w Polsce wytwórców sękaczy, andrutów, wyrobów waflowych z uznanych pracowni cukierniczych Małopolski i Wielkopolski, pieczywa, przetworów z warzyw, nalewek, likierów i win z całej europy.

Do Gdyni zjadą producenci wielokrotnie nagradzani za jakość i wierność tradycji, dla których praca nad doskonaleniem produktu staje się realizacją pasji nierzadko dla całej rodziny.

Przyjazd do Gdyni potwierdziło 150 wystawców z całej Polski. Na "Dary Ziemi" przyjedzie miedzy innymi: 19 wystawców z miodami, w tym kilka najlepszych w Polsce pasiek ekologicznych.

Przyjadą także firmy i szkółki ogrodnicze z całej Polski z ofertą na aranżacje w ogrodzie: krzewy i drzewka owocowe i ozdobne owocowych, jesienne kwiaty rabatowe i byliny, cebule i kłącza, duży wybór ziół, traw ozdobnych, sadzonki truskawek, malin, poziomek, rzadkie okazy roślin pokojowych a także donice, wiklina i meble ogrodowe, ceramika i szkło artystyczne , biżuterii z naturalnych surowców, itd.

Niezwykły klimat imprezy przyciąga tradycyjnie wielu Gdynian oraz mieszkańców całego Trójmiasta a także małych ośrodków miejskich z okolic Gdyni. Impreza ta stanowi dla nich niezwykłą formę aktywnego wypoczynku, relaksu i dość oryginalnych jesiennych zakupów darów ziemi.

www.daryziemi.com

Informacja o biletach

Osoby dorosłe - 6 zł
Dzieci – wstęp wolny

Czytaj także