XVI Dary Ziemi i... Europa od kuchni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XVI Dary Ziemi i... Europa od kuchni Opinie (5)

"Dary Ziemi" to głównie prezentacja, promocja oraz sprzedaż płodów rolnych, ogrodniczych i leśnych połączona z prezentacją tradycji i kultury różnych regionów Polski.

Od 2002 roku organizatorzy poszerzyli tę prezentację o kraje unijne, by w ten sposób podjąć próbę wzajemnego zbliżenia mieszkańców naszego regionu z mieszkańcami krajów Unii Europejskiej.
Połączenie atmosfery pikniku z atrakcjami muzycznymi, poznawczymi, kulinarnymi, jest najprzyjemniejszym sposobem na wzajemne poznawanie się
Do tej pory prezentowaliśmy "od kuchni" specjały tradycyjnej kuchni, koncerty muzyczne rzemiosło artystyczne, itd. takich krajów jak: Austria, Holandia, Węgry, Francja, Grecja, Irlandia, Włochy, Dania, Litwa , Hiszpania, Niemcy , Cypr, Portugalia i Czechy.
W tym roku pojawią się klimaty muzyczne, potrawy oraz zwyczaje kultury brytyjskiej i dla odmiany kultury gruzińskiej, z uwagi na jej bogatą i starą tradycję.
Stałym elementem programu są niezmiennie: sprzedaż i degustacje płodów rolnych, przetworów z owoców i warzyw, miodów oferowanych przez małe ekologiczne gospodarstwa z całej Polski, a także tradycyjnych potraw kuchni polskiej z różnych regionów oraz z Kaszub.
W tym roku zachęcamy także do odwiedzenia stoisk z wędlinami z małych masarni oraz z serami z autorskich serowni. W nawiązaniu do tradycji angielskiej kuchni - zaprosiliśmy małych producentów dżemów i konfitur ręcznie wytwarzanych z wielu owoców i w bardzo oryginalnych kompozycjach smakowych.

Przygotowana będzie, tradycyjnie już , stylowa oprawa scenograficzna prezentująca charakterystyczne elementy krajobrazu prowincji kraju unijnego, zrealizowana, jak zwykle z niezwykłym talentem i starannością, przez najlepszą w naszym województwie firmę projektującą ogrody "pod klucz" tj. firmę "Ogród" Ewy i Jarosława Znamińskich .
W tym roku będzie to ogród angielski , w sposób syntetyczny ukazujący główne cechy charakterystyczne dla tego typu i stylu ogrodów.
W pobliżu ogrodu pojawi się tradycyjny pub "Dla powracających z Anglii" z wyborem piw angielskich i naszego lokalnego browaru, Hyde Park dla nonkomfornistów, pole do nauki gry w krokieta i golfa oraz innych gier ogrodowych ( kule, rzut podkową ). By utrzymać klimaty angielskie wprowadzimy na scenie stylową muzykę a o godz. 15.00 rozpocznie się koncert "The Beatles" w wykonaniu zespołu "Żuki" - to w niedzielę 27 września .
Codziennie zaś o godzinie 17.00 - tradycyjnie w porze tea time zachęcać będziemy do chwili przerwy, by wypić herbatę z ciasteczkiem (najchętniej jabłecznikiem) w znajdującej się w pobliżu sceny - herbaciarni "Dilmah"

W sobotę zaś będzie dzień gruziński. Tego dnia gościć będziemy 30 - osobowy zespół "DIO" z Tbilisi, który towarzyszyć nam będzie cały dzień w różnych formach. Mała restauracyjka "Tbilisi" z Warszawy prowadzona przez rodzinę Ziny Amaszukeli serwować będzie wybrane potrawy tradycyjnej kuchni gruzińskiej, do tego rozliczne przetwory warzyw i owoców gruzińskich - no i oczywiście znane na całym świecie świetne gruzińskie wina Marani.
W tym roku potwierdziło swój udział 100 wystawców - z terenu całej Polski.
Do Gdyni przyjedzie miedzy innymi: 18 wystawców z miodami z całego kraju, w tym kilka najlepszych w Polsce pasiek ekologicznych, producenci regionalnych przetworów, producenci krzewów ozdobnych i owocowych, jesiennych kwiatów i bylin, cebulek i kłączy także wikliny i mebli ogrodowych, ceramiki i szkła artystycznego , biżuterii z naturalnych surowców, itd.
Przez trzy dni na estradzie odbywają się koncerty muzyczne, o godz. 18.00 losowania nagród z biletów wstępu, finał konkursu UM Gdyni na "najpiękniejszy balkon w Gdyni", biesiady przy ognisku, przejażdżki na konikach i kucykach dla dzieci.
Impreza ma charakter rekreacyjny, adresowana jest do całych rodzin, które z upodobaniem pragną spędzić ostatnie dni września ( mamy nadzieję ), na pełnej słońca?? polanach Parku Kolibki w Gdyni - Orłowie przy Al. Zwycięstwa 291.
Niezwykły klimat imprezy przyciąga tradycyjnie wielu Gdynian oraz mieszkańców całego Trójmiasta a także małych ośrodków miejskich z okolic Gdyni. Impreza ta stanowi dla nich niezwykłą formę aktywnego wypoczynku, relaksu i dość oryginalnego "shoppingu".

RAMOWY PROGRAM ARTYSTYCZNY
XVI "Dary Ziemi i ... Europa od Kuchni"
Gdynia-Orłowo, Park Kolibki, 25-27 września 2009 r.

Piątek - 25 września 2009 r.

10.00-10.15 Uroczyste otwarcie imprezy
10.15-11.00 Prezentacja wystawców i programu artystycznego
11.00-15.00 Jesienne klimaty muzyczne - muzyka ilustracyjna
15.45-18.00 80 dni dookoła świata - wędrówki muzyczne po Europie w wykonaniu zespołu DANED
17.00-17.15 FIVE O'CLOCK - czas na herbatę TEA TIME
18.00-19.00 LOSOWANIE kuponów - biletów wstępu 10 NAGRÓD dla publiczności - zakończenie imprezy

Sobota - 26 września 2009 r.

10.00-10.30 Jesienne Klimaty Muzyczne
11.30-12.30 ZESPÓŁ INSTRUMENTÓW DĘTYCH i ZESPÓŁ MUZYKI ROZRYWKOWEJ Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni
13.00-14.00 "GDYNIA W KWIATACH" - ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród przez Prezydenta Gdyni
14.00-15.45 GRUZIŃSKIE klimaty w tradycyjnej muzyce, tańcu i pieśni w wykonaniu zespołu DIO z Tbilisi
16.00-18.00 Zapowiedź dnia angielskiego -Zespół EXITs, w programie piosenki Roda Stewarda, Erica Claptona i Stinga
17.00-17.15 FIVE O'CLOCK czas na herbatę TEA TIME
18.00-19.00 LOSOWANIE kuponów - biletów wstępu 10 NAGRÓD dla publiczności zakończenie imprezy

Niedziela - 27 września 2009 r.

10.00-10.30 Muzyka ilustracyjna , prezentacja wystawców
11.00-13.00 BALTIC - kwartet w repertuarze od Bacha do Beatlesów - muzyka klasyczna, rozrywkowa z elementami kabaretu muzycznego
15.00-16.45 ŻUKI zespół muzyczny, w programie piosenki THE BEATLES
17.00-17.15 FIVE O'CLOCK czas na herbatę TEA TIME
18.00-19.00 LOSOWANIE kuponów - biletów wstępu 10 NAGRÓD dla publiczności zakończenie imprezy

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    6 zł
normalny 6zł do kupienia na miejscu, dzieci wstęp wolny
Impreza w godzinach 10.00 - 19.00

Czytaj także