XXVI Dary Ziemi Park Kolibki w Orłowie Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XXVI Dary Ziemi Opinie (16)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na imprezę "Dary Ziemi" pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka. Od dwudziestu sześciu lat, pod koniec września, firma Haczet Sp. z o.o. wspólnie z Miastem Gdynia organizuje plenerowy piknik rodzinny Dary Ziemi.

Na czterech przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz pozostałe elementy programu imprezy. Zaprezentujemy w bogatym wyborze tradycyjne polskie smaki i produkty, ze szczególnym podkreśleniem regionu Podlasia - z jego tradycjami kulinarnymi, sztuką rzemieślniczą i kulturą muzyczną.

Lista wystawców

"Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez drobne gospodarstwa ekologiczne z całego kraju:

- miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski, Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski
- sękacze, andruty i inne wyroby waflowe z autorskich pracowni cukierniczych
- przetwory z owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno, soki z winogron
- kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców
- przyprawy i suszone zioła
- biżuteria z bursztynu, szkła i naturalnych kamieni oraz stylowe propozycje dla pań na jesień

"Polana Biesiadna", na której pojawią się stoiska z tradycyjnymi specjałami z całej Polski, miejsca do odpoczynku przy ogniskach gdzie pieczone będą mięsa na rusztach, stoiska gastronomiczne - z różnorodną ofertą polskich smaków, miejsca do spokojnej konsumpcji oraz estrada, na której pojawiać się będą muzycy by wprowadzić nas w nostalgiczne polskie klimaty.

Oto oferta z jaką przyjadą do Gdyni zaproszeni wystawcy:

- Gospodynie wiejskie - z własnymi przetworami, ciastami drożdżowymi, chlebami i regionalnymi przysmakami
- Właściciele małych masarni z Polski - tradycyjne wyroby produkowane wg. własnych receptur
- Serowarzy z małych serowni - sery z mleka krowiego, owczego i koziego o znakomitych walorach smakowych
- Producenci konfitur ręcznie wytwarzanych z wielu owoców w oryginalnych kompozycjach smakowych
- Producenci sękaczy, andrutów, ciast, pieczywa regionalnego z uznanych pracowni cukierniczych z całej Polski
- Ryby z Bałtyku oraz polskich jezior - świeże, wędzone na miejscu o przetworzone
- Runo leśne - grzyby, jagody, żurawina
- Polskie nalewki, wina, cydr, miody pitne oraz inne napitki zgodnie z regionalnymi recepturami
- Bardzo dobra kawa, oryginalne słodycze ręcznie wytwarzane i piwo Kozel dla amatorów

"Polana Ogrodowa" - Ekspozycja usytuowana przy wejściu na wystawę. Zaproszone w tym roku firmy i szkółki ogrodnicze z Polski zaprezentują jesienną ofertę na aranżacje w ogrodzie: krzewy, drzewka ozdobne i owocowe, rośliny rabatowe, wrzosy, chryzantemy, cebule kwiatowe, kłącza, duży wybór ziół, traw ozdobnych, bylin na skalniaki, sadzonki truskawek, malin i poziomek oraz nawozy i narzędzia ogrodowe.

Ponadto oferta galanterii ogrodowej, która jest niezbędna dla pełnego wyposażenia ogrodu:
- meble i sprzęty do ogrodu, na taras lub działkę
- wyroby ceramiczne i drewniane
- wyroby z wikliny: parawany, płoty, meble, kosze, itd.
- drobna galanteria dekoracyjna na piknik w ogrodzie, świeczniki, poidełka dla ptaków, latawce, itd.
- drewniane rzeźby i artystyczna ceramika ogrodowa

W programie artystycznym jak zwykle jesienne klimaty, muzyka ogrodowa w wykonaniu Orkiestry Promenadowej, biesiady przy ognisku oraz chwile odpoczynku w naszej "strefie relaksu".

Na piątek, sobotę oraz niedzielę zaplanowaliśmy atrakcje: koncerty i popisy zespołów tanecznych i muzycznych z bardzo bogatego i wielokulturowego regionu Śląska:

W piątek 20 września w programie:
15.00- 17.00 koncert na skrzypce i akordeon zespołu "BALTIC DUO"

W sobotę 21 września między innymi w programie:
o godz.11.00 - 12.30 Śląski Zespół Muzyczny JORGUSIE - piosenki śląskie i biesiadne obrazujące tradycje i obyczaje życia na Śląsku
o godz. 13.00 ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach" i wręczanie nagród laureatom przez przedstawicieli władz Miasta Gdyni
o godz. 13.00 - 16.00 dla dzieci blok zabaw z udziałem moderatorów uczący w trakcie toru przeszkód zachowań proekologicznych
o godz. 16.00 - 17.30 widowisko taneczno - muzyczne w wyk. zespołu "KATOWICE" Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Katowickiego. W programie tańce i pieśni cieszyńskie, opolskie, górnicze, śląskie. Nauka podstawowych układów tanecznych z publicznością

W niedzielę 22 września w programie:
o godz. 13.00 -14.30 widowisko taneczno - muzyczne w wyk. zespołu "KATOWICE" Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Katowickiego. W programie tańce i pieśni cieszyńskie, opolskie, górnicze, śląskie. Wspólne tańce z publicznością
11.00 - 15.00 zabawy i warsztaty cyrkowe dla dzieci poprawiające refleks i uczące spostrzegawczości oraz cierpliwości z udziałem moderatorów.
o godz. 15.00 - 16.30 Śląski Zespół Muzyczny JORGUSIE - piosenki śląskie i biesiadne obrazujące tradycje i obyczaje życia na Śląsku

W sobotę z okazji jubileuszu 25 edycji imprezy krojenie tortu dla gości a w niedzielę ogromnego sękacza - dary Cukierni Zaniewicz z Międzyrzecza Podlaskiego.


Dla dzieci tradycyjne przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, bańki mydlane ,warsztaty plastyczne i inne miłe niespodzianki.

Dla wszystkich miłe niespodzianki , ciągłe degustacje i sprzedaż znakomitych produktów regionów Polski , w tym szczególnej uwadze z wielu polecamy produkty z Śląskie: tradycyjne wędliny wędzone wg starych receptur, fenomenalne miody , śląskie krupnioki czy kołocze w wielu smakach wg starych rodzinnych receptur gospodyń wiejskich z Dolnego i Górnego Śląska.

Scenografia. Od 24 lat, tj. początku trwania imprezy bardzo starannie przygotowywana jest oprawa scenograficzna. Przez pierwsze lata budowaliśmy krajobrazy ilustrujące różne regiony Polski także w aspektach historycznych.

Od 2001 roku zaczęliśmy prezentować stylowe krajobrazy prowincji poszczególnych krajów europejskich - członków Unii europejskiej, które budziły zachwyt i uznanie wielu odwiedzających imprezę.

Wykonywali je znakomici artyści i rzemieślnicy oraz firmy ogrodnicze z Trójmiasta. Od 12 lat odwiedzający naszą imprezę goście mogli podziwiać starannie przygotowane aranżacje ogrodów 22k europejskich. Odtwarzaliśmy z dużym pietyzmem krajobrazy, typowe obiekty i ogrody między innymi: Toskanii, Grecji, Hiszpanii, Danii, Irlandii, Holandii, Węgier, Litwy oraz Prowansji - regionu Francji, itd. na Polanie Redłowskiej ( gdzie rozpoczęliśmy cykl imprezy "Dary Ziemi" ) oraz w Parku Kolibki: Cypru, Portugalii, Czech, Bawarii, Anglii, Bułgarii, Królestwa Belgii, Finlandii i Rumunii.

Po zakończeniu cyklu rozpoczęliśmy prezentację krajów unijnych od początku. Pokazaliśmy nową piękną aranżację stylowego ogrodu francuskiego , a w rok później, typowy ogród z południowych Włoch.

Od pięciu lat prezentujemy nowy cykl, w którym przypominać będziemy tradycyjne polskie ogrody historyczne oraz typowe krajobrazy dla wybranych regionów Polski. Zaprezentowaliśmy już górzysty krajobraz Podhala oraz typową roślinność i krajobrazy Wielkopolski, Bieszczad i Podkarpacia i Podlasia. W tym roku przyszedł czas na Śląsk. Pomysł syntezy krajobrazu tego regionu oraz realizacja tego trudnego projektu - jak zwykle autorstwa Ewy Znamińskiej, właścicielki znanej i cenionej trójmiejskiej firmy "Ogród", która zrealizowała wiele wspaniałych, stylowych ogrodów na terenie Trójmiasta i Polski.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    6 zł
bilety wstępu:
normalny – 6 zł;
dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Czytaj także