XIV Dary Ziemi i ... Europa od kuchni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

XIV Dary Ziemi i ... Europa od kuchni Opinie (6)

sie 20-22

czwartek - sobota, g. 21:00

Gdynia,
Gdynia Orłowo
vis a vis parkingu C. H. "Klif"
Park Kolibki
bilety wstępu: normalny 6,- zł, dzieci wstęp wolny


Od czternastu lat, pod koniec września, firma "Haczet" sp. z o.o. wspólnie z Miastem Gdynia organizują w centrum miasta plenerowy piknik rodzinny p.n. "Dary Ziemi".

"Dary Ziemi" to głównie prezentacja, sprzedaż i promocja płodów rolnych, leśnych oraz oferty ogrodniczej - połączona z tradycją kultury artystycznej Pomorza i różnych regionów Polski.

Jak co roku, do udziału w imprezie zaprosiliśmy ok. 80 wystawców z terenu Polski oraz z zagranicy. "Dary Ziemi" polecamy także wszystkim, którzy z upodobaniem pragną spędzić ostatnie dni września na "łonie natury" w pełnym słońca i urody zakątku Gdyni.


"Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez gospodarstwa ekologiczne całego kraju, tj.: miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski , Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski przetwory warzywno - owocowe i zbożowe, eliksiry ekologiczne, nalewki i soki, itd. kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców wyroby z wikliny do domu i ogrodu elementy ozdobne do domu i ogrodu , z drewna, kory czy gałęzi autorskie wyroby garncarskie i ceramiczne do domu i ogrodu biżuteria z bursztynu i naturalnych kamieni.

"Polana Biesiadna" na której pojawią się stoiska gastronomiczne, stoiska z warzywami i owocami , ognisko, duża estrada, miejsca do konsumpcji i odpoczynku. Oferta gastronomiczna będzie jak zwykle bardzo różnorodna i godna polecenia dla każdego podniebienia. Szczególną troską otoczymy te stoiska, na których pojawią się potrawy kuchni niemieckiej i grecko- cypryjskiej. Pojawią się także dobre wina, nalewki, piwo Calsberg oraz piwa niszowe produkowane w małych gorzelniach w Brandenburgii. Od samego początku, to jest od 14 lat, na "Darach Ziemi" pojawiały się gospodynie wiejskie z Kaszub i Kociewia ze swoimi pysznymi chlebami, plackami drożdżowymi, jajami, smalcem i konfiturami. Tak będzie i tym razem. Czekamy na zapowiedziane przetwory z aronii, mniszka czy żurawiny.

"Ekspozycja Ogrodowa" na której zostaną usytuowane stanowiska firm oraz szkółek ogrodniczych z ofertą: krzewów ozdobnych, kwiatów jesiennych, drzewek owocowych, ziół, cebulek kwiatowych a także galanterii ogrodowej.

W programie artystycznym, jak zawsze jesienne klimaty i dużo muzyki biesiadnej. W tym roku miedzy innymi "Jesienny Koncert" w wykonaniu zespołów "Daned", "Kubryk" i Grupy Juliszka. Gdańska Orkiestra Promenadowa wystąpi w specjalnie przygotowanym programem muzyki niemieckiej. Oprócz tego prawie trzygodzinny koncert znanego Zespołu "Zorba" z blokiem taneczno - wokalnym grecko- cypryjskim. Niezwykle barwna "Bawarska Biesiada" w wykonaniu zespołu "Tyrolia Band" oraz popisy muzyczno - taneczne prezentujące bogatą kulturę Cypru, gdzie mieszają się wątki tradycji greckiej i tureckiej z rodzimą cypryjską. Dla dzieci przejażdżki na konikach i kucykach, codzienne losowanie "Kosza obfitości", ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach", oraz wiele innych atrakcji dla uczestników imprezy.

Scenografia. Co roku przygotowywana jest stylowa oprawa scenograficzna prezentująca charakterystyczne krajobrazy prowincji poszczególnych krajów europejskich. W tym roku pragniemy przedstawić Niemcy oraz Cypr. Tradycyjny krajobraz południowych Niemiec oraz kwintesencję krajobrazu Cypru przygotują dwie najlepsze w naszym regionie firmy projektujące ogrody "pod klucz" tj. firma "Ogród" Ewy i Jarosława Znamińskich oraz firma "Flopol" Ewy i Sławomira Malepszy.