Dary Ziemi Park Kolibki Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Dary Ziemi Opinie (18)

Od piętnastu już lat, pod koniec września , firma Haczet Sp. z o. o. wspólnie z Miastem Gdynia organizuje w centrum miasta plenerowy piknik rodzinny p.n. "Dary Ziemi".

"Dary Ziemi" to głównie prezentacja , sprzedaż i promocja płodów rolnych, leśnych, oferta ogrodnicza i kulinarna, połączone z prezentacją tradycji i kultury Pomorza oraz innych regionów Polski.

Jak co roku, do udziału w imprezie zaprosiliśmy ok. 80 wystawców z terenu Polski oraz z zagranicy. "Dary Ziemi" polecamy także wszystkim, którzy z upodobaniem pragną spędzić ostatnie dni września na "łonie natury" w pełnym słońca i urody zakątku Gdyni.

Program

Na dwóch przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz pozostałe elementy programu imprezy.

Polana Eko "Polana Eko" na której pojawią się stoiska z produktami wytwarzanymi przez gospodarstwa ekologiczne całego kraju, tj.:

- miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski , Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski
- przetwory warzywno - owocowe i zbożowe, eliksiry ekologiczne, nalewki, soki oraz sery i wędliny produkowane tradycyjnymi metodami.
- kompozycje z suchych kwiatów, ziół oraz warzyw i owoców
- wyroby z wikliny do domu i ogrodu
- elementy ozdobne do domu i ogrodu , z drewna, kory czy gałęzi
- autorskie wyroby garncarskie i ceramiczne do domu i ogrodu
- biżuteria z bursztynu i naturalnych kamieni


Polana Biesiadna "Polana Biesiadna" na której pojawią się stoiska gastronomiczne, stoiska z warzywami i owocami , ognisko, duża estrada, miejsca do konsumpcji i odpoczynku. Oferta gastronomiczna będzie jak zwykle bardzo różnorodna i godna polecenia dla każdego podniebienia. Szczególną troską otoczymy te stoiska , na których pojawią się potrawy i produkty kuchni czeskiej i portugalskiej. Polecamy także duży wybór win, w tym sporą gamę win i porto z Portugalii, polskie nalewki oraz tradycyjnie dobre piwo Calsberg. Od samego początku, to jest od 14 lat, na "Darach Ziemi" pojawiały się gospodynie wiejskie z Kaszub i Kociewia ze swoimi pysznymi chlebami, plackami drożdżowymi, jajami, smalcem i konfiturami. Tak będzie i tym razem. Czekamy na zapowiedziane przetwory z aronii, mniszka czy żurawiny.

Polana Ogrodowa "Ekspozycja Ogrodowa" na której zostaną usytuowane stanowiska firm oraz szkółek ogrodniczych z ofertą: krzewów ozdobnych, kwiatów jesiennych, drzewek owocowych, ziół, cebulek kwiatowych a także galanterii ogrodowej.


Polana Biesiadna W programie artystycznym, jak zawsze jesienne klimaty i dużo muzyki biesiadnej. W tym roku miedzy innymi koncerty "Biesiada Europejska" oraz "Biesiada Polska" w wykonaniu zespołu Retro Voice. Ponadto występ oryginalnej czeskiej kapeli w repertuarze ludowych piosenek w nowoczesnych aranżacjach oraz kuplety starej Pragi i blok piosenek z lat 30-tych. Dla miłośników pieśni fado - artyści Teatru Wybrzeże przygotowali koncert pełen namiętności, który przeniesie nas w świat lizbońskich tawern i barów portowych. Do tego Gdańska Orkiestra Promenadowa w specjalnie przygotowanym programie rytmicznych czeskich polek oraz popisy muzyczne uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni. Dla dzieci przejażdżki na konikach i kucykach, a codziennie o 17.00 losowanie "kosza obfitości" oraz ogłoszenie wyników konkursu "Gdynia w kwiatach" w sobotę godz. 14.00

Polana Biesiadna Scenografia. Co roku przygotowywana jest stylowa oprawa scenograficzna prezentująca charakterystyczne krajobrazy prowincji poszczególnych krajów europejskich. W tym roku pragniemy przedstawić Portugalię. Tradycyjny krajobraz portugalskiej prowincji z wieloma charakterystycznymi dla niej elementami i rekwizytami. Będzie to, jak co roku, próba kwintesencji krajobrazu, kolejnego wybranego kraju należącego do Unii Europejskiej. Projekt i realizację wykona ta sama od kilku lat znakomita firma "Ogród" - Państwa Ewy i Jarosława Znamińskich.

wstęp wolny dla dzieci

Czytaj także