stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, soków naturalnych, serów długo dojrzewających czy powideł smażonych według staropolskich i regionalnych receptur - mogą czuć się zaproszeni.

lis 24

niedziela, g. 10:00 - 15:00

Gdańsk, Spacerowa 48
Wstęp wolny
gru 1

niedziela, g. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Do Gdyni przyjedzie na nasze zaproszenie około 200 wystawców.
W tym gronie 120 producentów regionalnych smakołyków. I tak: miłośnicy miodów - mają do dyspozycji miody z 20 wybranych pasiek z całej Polski: z Warmii i Mazur, Podlasia, Kurpiów, Białowieży, Wielkopolski i Kaszub oraz Bieszczad.
Do tego wybór wędlin z małych rodzinnych masarni z całej Polski oraz serowarów z dużym wyborem serów krowich, kozich i owczych oraz wielki wybór przetworów, owoców i warzyw, ciast, soków, ryb...

Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby.

W tym roku prezentować się będą wyłącznie nasze polskie tradycyjne smaki i klimaty - ze szczególnym podkreśleniem regionu PODKARPACIA.

Towarzyszyć temu będą w sobotę i niedzielę koncerty śpiewu i tańców Podkarpacia w wykonaniu 30 osobowego Zespołu Pieśni i Tańca "PUŁANIE" z Trzciany k/ Rzeszowa.

Ponadto koncerty polskiej muzyki rozrywkowej i ogrodowej dobranej specjalnie do kontemplowania ogniska, gdzie będą piekły się dziki pod czujnym okiem myśliwego Andrzeja Kusyka z koła łowickiego spod Warszawy.

Nie zabraknie produktów z Podkarpacia, miedzy innymi :
wielokrotnie nagradzanych za smak i jakość serów kozich z gospodarstwa "Bieszczadzka Koza"- absolutnego serowego fenomenu Bieszczad. Ich kozy gnają samopas, pasą się na połoninach i dają świetne mleko, które gospodarze zamieniają na wyjątkowe sery w wielu smakach.

Ponadto wybór wędlin tradycyjnie produkowanych z własnego surowca bez konserwantów i GMO przez Zakład Masarski Agnieszki Wąsacz , które charakteryzują się wyjątkowym smakiem i wyglądem bowiem są marynowane i pieczone w naturalnych przyprawach i wędzone drewnem.

Bieszczady słyną ze swoich lasów, łąk i zagajników - gdzie szczęśliwe pszczoły przelatując przez nie nieustannie dają naturalne miody kwiatowe, wrzosowe i spadziowe. Z takich naturalnych miodów słynie rodzinne gospodarstwo pasieczne "Miody Dworskie".

Ze starannie wybranego krowiego mleka z Podkarpackich zagród mała firma "Palce Lizać" wyczarowuje na podstawie indyjskich receptur - ghee masło klarowane o wielu smakach, a do tego na stoisku obok, zdrowe i ekologiczne kruche ciasteczka od najskromniejszej gospodyni na Podkarpaciu będzie można zdegustować w wielu smakach. Tym bardziej że większość składników pochodzi z lokalnych gospodarstw Bieszczadzkich.

Dla podkreślenia klimatu Podkarpacia - przygotowaliśmy w strefie relaksu na Polanie Biesiadnej specjalną scenografię na obszarze 100 m2 tj. krajobraz wyżynny z typową dla tego regionu roślinnością, kolorytem i stylowymi detalami.

"Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe"- przejażdżki na konikach, smakołyki oraz zabawy, animacje, warsztaty.

Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów , w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, bylin wieloletnich, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ...słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.

W sobotę 23 września o godz. 13.00 uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień dla laureatów tegorocznego konkursu "Gdynia w Kwiatach"- scena na Polanie Biesiadnej

Dla pań - wybór konfekcji z lnu w dużym wyborze, dodatków do ubiorów i biżuterii, ubranek i tekstylnych zabawek dla dzieci a do domu: tekstylia oraz wyroby na stół tradycyjny i nowoczesny - autorstwa wielu utalentowanych rzemieślników i artystów.

Dla Panów - wybór nalewek, win z polskich winnic, miodów pitnych, mocniejszych staropolskich trunków oraz piwa i dobrego "piknikowego" jedzenia.

Dla dbających o zdrową dietę - wiele produktów ekologicznych z certyfikatami, bez konserwantów i polepszaczy. Przyjadą sadownicy ze świeżo zerwanymi owocami i świeżo wyciskanymi przez nich sokami .Zaprosiliśmy także gospodarstwa rolne z północy Polski z ich warzywami, ziołami i własnymi przetworami.
Będzie w czym wybierać , a przy dobrej pogodzie spędzić miło czas w pięknym Parku Kolibki z całą rodziną .

Więcej informacji na www.daryziemi.com i na bieżąco facebook.com/Dary Ziemi Park Kolibki
Zapraszamy 22 -24 września , od piątku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00.
Bilet wstępu - dorośli 6 zł
dzieci do lat 7 - wstęp wolny.

Przeczytaj także