stat
Impreza odwołana
Aktualna edycja:
Globaltica 2024

Globaltica 2020 Opinie (1)

Globaltica to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych. Głównym celem Festiwalu Kultur Świata jest pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami.

folk / reggae / world
Kup bilet
lip 19-21

piątek - niedziela

 (1 opinia)

festiwal muzyczny
Kup bilet
sie 2

piątek, g. 19:00

"Szanowni Państwo,

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Długo zwlekaliśmy z podjęciem i ogłoszeniem tej decyzji. Cały czas próbowaliśmy zaklinać rzeczywistość licząc, że wydarzy się coś, co jednak pozwoli nam spotkać się z Wami i ze wspaniałą muzyką z różnych stron świata między 22 i 26 lipca tego roku w gdyńskim parku Kolibki. Niestety, nadszedł moment, kiedy musimy spojrzeć prawdzie w oczy. Biorąc pod uwagę panującą obecnie sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie, prognozy dotyczące jej rozwoju, restrykcje obowiązujące zarówno obywateli jak i wszelkie podmioty, ograniczenia przemieszczania się - szczególnie w ruchu międzynarodowym czyli w efekcie brak możliwości sprowadzenia artystów z innych krajów - oraz nieznany termin zniesienia zakazu organizowania i uczestniczenia w imprezach masowych z wielkim żalem zdecydowaliśmy o odwołaniu festiwalu kultur świata GLOBALTICA w roku 2020. Decydując się na ten ruch kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, artystów, wolontariuszy, obsługi technicznej, a także wszystkich innych osób pracujących co roku przy organizacji festiwalu. Uważamy, że decyzja ta, choć bez wątpienia bolesna dla nas i zapewne dla wielu z Was, jest jedyną słuszną i najbardziej odpowiedzialną, jaką moglibyśmy podjąć.

Niezmiernie trudno wyobrazić nam sobie gdyńskie lato bez Globaltiki, ale każdy z nas doskonale wie, że tegoroczne lato będzie wyjątkowe, i że zabraknie w nim większości imprez kulturalnych nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie. Z nadzieją i radością patrzymy jednak w przyszłość, bo wiemy, że spotkamy się z Wami ponownie w parku Kolibki w lipcu 2021 roku.

Chcielibyśmy jednocześnie ogłosić, że przez cały czas planujemy naszą aktywność w okresie pandemii i przygotowujemy dla Was różnego rodzaju atrakcje - głównie w sferze działań w sieci, o których będziemy informować na bieżąco.

Tymczasem dbajcie o siebie i swoich bliskich, starajcie się zachować radość ducha i zachowujcie się odpowiedzialnie w tej trudnej sytuacji, która obecnie dotyka nas wszystkich.

Do zobaczenia!"

Piotr Pucyło
dyrektor artystyczny
GLOBALTICA - Festiwal Kultur Świata


Co ważne, na festiwalu nie zobaczymy tych tradycji w "muzealnej" formie, zobaczymy raczej żywotność kulturowych inspiracji, odnajdziemy te obszary, gdzie kulturowe korzenie spotykają się ze współczesnością, gdzie to, co osadzone w tradycji staje się pożądane we współczesnej kulturze. Zapraszani muzycy ocalają tradycje od zapomnienia, czerpią z korzeni, by zaprezentować je we współczesnej odsłonie - oryginalne połączenia muzyczne to znak firmowy wielu zespołów, jakie zaprezentowały się w ciągu poprzednich edycji Festiwalu Globaltica. Głównym obszarem działania jest muzyka, jednak festiwal prezentuje także twórczość z innych dziedzin, takich jak literatura, sztuki plastyczne, fotografia czy film.

Główne wydarzenia festiwalowe zlokalizowane są w zabytkowym Parku Kolibki w Gdyni - to przestronna łąka otoczona drzewami, położona nad samym morzem, a jednocześnie znajdująca się przy głównej arterii na granicy Gdyni i Sopotu. Naturalne zalety tego miejsca, nieporównywalne do zamkniętej przestrzeni sali koncertowej, sprzyjają stworzeniu niepowtarzalnej imprezy na wysokim poziomie artystycznym.

W sprzedaży są już dwudniowe karnety oraz karnety z polem namiotowym: https://globaltica.interticket.pl Pierwsze, nie tylko muzyczne, atrakcje tegorocznej edycji zostaną ogłoszone już wkrótce.