stat
Impreza już się odbyła

26. Festiwal Jazz Jantar

Po raz 26. gdański Klub Żak zaprasza na Festiwal Jazz Jantar. Podobnie jak w latach ubiegłych, Festiwal odbywa się w trzech blokach koncertowych: wiosennym (w marcu), letnim (w lipcu) i jesiennym (październikowe i listopadowe weekendy). W dniach 14-15 lipca 2023 roku zapraszamy na 4 koncerty wykonawców z USA i Polski.

jazz
Kup bilet
lip 20

sobota, g. 17:00

Gdynia,
Eri Yamamoto i Angel Bat Dawid to dwie jazzwomen o bardzo odmiennych spojrzeniach na muzykę - obydwie klasycznie wykształcone (choć jedna w Japonii, druga w Stanach Zjednoczonych); obydwie zafascynowane jazzem; ale też obydwie szukające dla niego nowych form wyrazu na bardzo różne sposoby.

jazz - koncerty w Trójmieście


Na polską scenę jazzową wkracza kolejne pokolenie młodych, a jednym z nich jest Tymek Papior - perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor i producent. Koncertuje od 16 roku życia: solo, ale i współtworzy takie zespoły jak Alan Wykpisz Project, Paweł Pańta Trio, We Do Not Pretend oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Z pianistą Grzegorzem Ziółkiem, trębaczem Marcinem Elszkowskim i kontrabasistą Piotrem Narajowskim tworzą Tymek Papior Quartet. Zespół jest Laureatem 24. Przeglądu Jazzowego Sax Clubu, a ich koncert otworzy letnią odsłonę 26. Festiwalu Jazz Jantar.

Festiwal Jazz Jantar jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejskiej instytucji kultury. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Festiwal wsparły filmy GIWK, Ziaja, Toyota Carter i Żywiec. Nasza strona: jazzjantar.pl, aktualności i relacje z koncertów publikujemy na Facebook.com/JazzJantar.

14.07.2023 / g.20.00 / Klub Żak
Tymek Papior Quartet / Laureaci 24. Przeglądu Jazzowego Sax Clubu
Tymek Papior - perkusja, Marcin Elszkowski - trąbka, Grzegorz Ziółek - fortepian, Piotr
Narajowski - kontrabas
Eri Yamamoto & Ikuo Takeuchi Duo / Avant Days / pierwszy raz w Polsce
Eri Yamamoto - fortepian, Ikuo Takeuchi - perkusja

15.07.2023 / g.20.00 / Klub Żak
Tomasz Gadecki / let's talk about shame / Avant Days / premiera
Angel Bat Dawid / Requiem for Jazz / Avant Days / polska premiera


Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl